Ako sa prenášajú

Mať ploštice v dome, alebo v byte vôbec nie je otázkou hygieny. Môžu sa objaviť v domácnosti aj tej najlepšej gazdinky, alebo v luxusnom hoteli.

Môžete si ich kľudne priniesť z dovolenky, z vlaku a ani o tom nemusíte vedieť. Ploštice milujú ľudí a miesta, kde sa najviac vyskytujú a vzniká tam veľký pohyb. Majte sa na pozore hlavne vtedy, ak sa zdržujete na miestach ako nemocnice, hotely, ubytovne, internáty, kde sa ploštice šíria medzi jednotlivými užívateľmi, ale i prostredníctvom ich osobných predmetov. K vám domov sa ľahko dostanú aj prostredníctvom predmetov ako nábytok, knihy, obrazy, posteľné prádlo cestovné tašky. Dôležité je, aby človek ktorý navštívi či už hotely, alebo dočasné ubytovacie zariadenia nenechával batožinu, kufor, oblečenie v blízkosti postele.

V budovách vybavených ústredným kúrením sa taktiež dokážu aktívne presúvať medzi jednotlivými susednými bytmi cez škáry v stenác a ukrývať sa na tmavých miestach aj niekoľko týždňov. Problém s plošticami nastane vtedy, keď sa začnú aktívne rozmnožovať. V takom prípade je jediným riešením kompletná likvidácia, odborne dezinsekcia ploštíc. Najlepšie je prizvať na pomoc odborníkov, ktorí presne vedia, ako hubenie ploštíc vykonať.